The Modern Haven Villa
| Wi-Fi | Gratis parkering | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning |
| Simbassäng Oändlighetspool Takpool Liten pool Uppvärmd pool | Aktiviteter Biljardbord | Spa & Hälsocenter Jacuzzi |
| Mat/Dryck Bar/lounge | Mötesfaciliteter Mötes-/bankettfaciliteter | Rökning förbjuden Rökfria rum |
När du bor i The Modern Haven Villa Constanza kan du enkelt nå Parque Nacional Valle Nuevo, som ligger ungefär 20 minuter bort till fots. Denna villa erbjuder bubbelpool för gästernas avkoppling.
Om du känner för att besöka omgivningarna, kolla in Iglesia Nuestra Sra. De Las Mercedes som ligger inom 1 km från villan.
Boendet har en terrass och utsikt över trädgården. Badrumsfaciliteterna i The Modern Haven Villa inkluderar också ett spabadkar, en separat toalett och en dusch. Badlakan och handdukar säkerställer också din bekvämlighet.
Gästerna är välkomna att förbereda måltider i ett minikök. Det finns också matplats. Du kan också använda kylskåp, ugn och glas för att laga din egen måltid. Restaurangen La Esquina GastroBar, som serverar ett brett utbud av måltider, ligger cirka 12 minuter bort till fots. Den här villan erbjuder en pool samt karaoke. Gästerna har tillgång till sportaktiviteter som biljard.
- Lokala sevärdheter
- La Nena-kullen1,8 km
- Mercado Municipal1,1 km
- Iglesia Bautista800 m
- Parque Nacional Valle Nuevo1,5 km
- Iglesia Nuestra Sra. De Las Mercedes750 m
- Kingdom Hall of Jehovah's Witnesses1,1 km
- Iglesia Las Mercedes750 m
- Parque Anacaona850 m
- Flygplatser
- Cibao internationell flygplats92 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Valutaväxling
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Bar/lounge
- Picknickområde/bord
- Middag
Aktiviteter och avkoppling
- Oändlighetspool
- Takpool
- Liten pool
- Uppvärmd pool
- Karaoke
- Live underhållning
- Solterass
- Trädgård
- Jacuzzi
- Biljardbord
- Pool med utsikt
- Grunda delen
Service
- Utflykts-/biljettservice
- Mötes-/bankettfaciliteter
- Happy hour
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Minibar
- Ljudisolerade rum
- Klädkammare
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Byxpress
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Dator i rummet
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller The Modern Haven Villa en trådlös internetanslutning?
Ja, The Modern Haven Villa tillhandahåller Wi Fi i hela boendet. - ❓
Finns det ett kök på The Modern Haven Villa?
Ett minikök finns på The Modern Haven Villa. - ❓
Är husdjur tillåtna i The Modern Haven Villa?
Gästerna får bo på The Modern Haven Villa med sina husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på The Modern Haven Villa?
Utsikten över trädgården erbjuds till gästerna på The Modern Haven Villa. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i semesterbostaden?
Gästerna i semesterbostaden kan enkelt nå Parque Nacional Valle Nuevo och Iglesia Nuestra Sra. De Las Mercedes, som ligger inom 20 minuters promenad från boendet respektive 1 km bort.